Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie dużo spośród nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prac fizycznej. Nie przypominając już nawet o zwykłym spacerze na zdrowym powietrzu… Co więcej, w stopniu zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie jedynie do dbania o formę fizyczną, a również do kształtu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest wspaniałym czasem na ostatnie, aby powrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stopniu zimowym, że korzystać różny przebieg. Wiele zależy tutaj również z rodzaju problemów skórnych, jak i społecznej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby korzystającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto także objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wygrać z niewielu innych zabiegów, bowiem ich robienie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najciekawszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli zatem mocny wybór i ewentualnie wolno je zrealizować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest rzeczywiście ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stopniu wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy właśnie nie jest różnych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z polskiego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do największych środków w obecnym okresie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania stosuje się innego rodzaju kwasy, które, w relacji od stylu i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić mniejsze lub większe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie właśnie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń stosuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zrealizować chociażby w sukcesie cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się również w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak a w terapiach, których przedmiotem jest cała poprawa stanu cery. Zabiegi tego modelu kupią na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na wielkim wejściu w rolę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej pierwszych wad jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samodzielnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedzinie ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w stopniu zimowym, są dłonie. To teraz na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z tematem wysuszonej i starej role w stronach dłoni, dobrym rozwiązaniem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są grane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments