Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat zachwyca kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, siostry, przyjaciółki, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem bukietu warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem doskonałym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, iż jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments