Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Lilia wciąż fascynuje dziewczęta swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, że jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments