Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy o je mieć?

Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je mieć? Okres jesienno-zimowy to faza, w którym jesteśmy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W tym momencie dodatkowe zagrożenie dla naszego zdrowia jest smog, z którym zmaga się wiele polskich miast. Drinku z najlepszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest mienie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to wydarzenie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego i jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi wybitnie negatywny pomysł na własne zdrowie, przyczynia się do powstawania wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak opiekować się przed smogiem?

Najlepszym sposobem, by zabezpieczyć się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W przypadku większości z nas stanowi więc ale po nisku nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki możliwość, by filtrować powietrze, a równocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, jak również wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To dzisiaj zatem w współczesnym terminie najczęściej mamy na chorobę, przeziębienie, a oraz inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te przenoszą się drogą kropelkową, dlatego znacznie szybko możemy zarazić się nimi w pozycji, autobusie, kinie, a nawet w trakcie zakupów w sklepie. W gorących miesiącach usłyszeliśmy te o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale żyje.
Jak opiekować się przed wirusami?

Środków na obronę przed wirusami istnieje mało. Najistotniejsze jest wykonywanie higieny osobistej – przede wszystkim znane i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z najemców jest słaby ważne istnieje też regularne wietrzenie i wynoszenie mieszkania. Warto jeszcze stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej stosujemy z maseczek chirurgicznych, jakie mogą istnieć pozytywne pod warunkiem, że często je niszczymy. W przyszłym przypadku stają się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą wartę dodatkowo w niniejszym przypadku zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, robi ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments