Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to gatunek tkaniny, który wykazał się kamieniem milowym w ciągu nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdyby jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell posiada najlepsze zalety hardshsella w twarze oddychającego polaru i kontroli przed wiatrem. Z początku kurtki tego rodzaju nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze wyższe oczekiwania użytkowników oraz rozwój technologii przydały się też do stworzenia softshelli z membranami. Można je dzisiaj bez najmniejszego problemu uzyskać w handlach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą skalą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w grupie „hard” jest stale dobra i błyszcząca, oraz w grupie „soft” znacznie dużo dopuszczona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa przedstawia się świetnym wyjściem dla każdych, którzy prowadzą w obfitości i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien stanowić traktowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest daleko niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a przez to wspinaczka może ujawnić się prawdziwym wyzwaniem dla naszego organizmu. W jakimkolwiek indywidualnym przykładzie możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę uczyni to nic dużo niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest milszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do własnych kurtek trekkingowych są bardziej silne na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są dostępne, nie blokują ruchów ciała, stąd te można w nich z powodzenie uprawiać sporty na nowoczesnym powietrzu, w tym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe określane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są również lżejsze od dawnych kurtek izolacyjnych, szybko można je spisać i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku zrobi się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe wciąż są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie wejść w nich 20-30 minut na koniec mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która gwarantuje dodatkowe ciepło. Są one doskonałe, jeżeli planujecie mieć trochę łatwego do mienia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych planów także nie potrzebujecie, aby stanowiła ona aż tak bogata, to więc model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej podobny.

Kurtki typu softshell są na ogół bliskie i winnym stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że wciąż będzie mogli robić wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy kształt i charakter sprawiają, że są one wielkim wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell uznaje żyć wykonywanie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może ujawnić się odpowiedniejszym rozwiązaniem. Gdy jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada i mnóstwo kieszeni. Kieszenie zwiększają się do mienia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również zagraniczne potrzebne rzeczy. Nie pragniemy w tym przypadku używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments