{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w nagłych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z braniem kredytów a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz parę wiadomości na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank może ocenić wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments