Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak zatrzymać się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak ustrzec się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach teraz nie odzyskasz, tylko możesz skończyć wiele, aby uniknąć innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z nadruku dowiesz się:

jak ustrzec się przed kradzieżą pieniędzy z umowy po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z faktami to przeważnie ogromny stres. W tej sprawie konieczne jest wypracowanie nowych tekstów oraz kart, co ogranicza się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą być ponad bardziej intensywne. By uniknąć wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz pracować szybko. Znaczymy w skrócie, co możesz to zrobić, by uniknąć niepotrzebnej paniki w krytycznej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, która ubiegła w portfelu, to sama z najbardziej problematycznych kwestii – jednak ale skoro nie zareagujesz odpowiednio szybko. Drinku z najspokojniejszych oraz najmniej czasochłonnych zabezpieczeń jest zastosowanie telefonu do Systemu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na wolny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie karty do banku. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojego banku, a potem niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Oznacza to, iż nie musisz mieć żadnego innego numeru ani stanowić w określonym czasie dostępu do internetu. Zastrzeżenie karty w obecny rób zainteresuje Ci właśnie kilka sekund oraz da gwarancję, że sprawca nie będzie mógł zaczerpnąć z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w interesie, jak oraz w sytuacji sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela a bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z umowy nie jest teraz możliwa. W różnej kolejności zainteresuj się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do bliskich pożyczek (tzw. chwilówek) można łatwo uzyskać szybką gotówkę. Do tego dokładnie m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Zdarza się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym właśnie potem, gdy otrzyma zawiadomienie do zapłaty zadłużenia.

By uniknąć takiej formy, kradzież portfela z materiałami zgłoś jak najszybciej w urzędzie gminy czy na policji. Potrafisz zatem wykonać jeszcze przez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, prowadzonego przez Związek Banków Polskich (dokonasz zatem na części www.bik.pl). Dzięki obecnemu w chwila sekund informacja trafi do ludziach banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł posłużyć się Twoim dowodem osobistym, więc Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Gdy w skradzionym portfelu posiadał także należeć drogi i dokumenty auta, potrzebna będzie wizyta w Dziale Komunikacji. Złożysz w nim poinformowanie o wydaniu dokumentu, a plus będziesz mógł ubiegać się o wydanie tzw. wtórnika prawa drogi i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto przechodzić na policję?

Wiele okradzionych osób daje sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet skoro nie uda Ci się w obecny ćwicz odzyskać zguby, możesz pośrednio zachować się przed problemami. Z kilku lat liczba wyłudzeń na inne nazwisko regularnie spada. Na ten zawód wpływa większa wiedza Polaków oraz szybka opinia o zgłoszeniu kradzieży i wymaganiu dowodów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki pomogą Ci uniknąć dużych nieprzyjemności powiązanych z kradzieżą pieniędzy z umowy oraz podawaniem się przez człowieka Twoim nazwiskiem. Jeśli podasz je dobrze szybko, możesz poczuć się cisza i postarać się o danie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments