Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak tak je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na proste drogie ubarwienie, dosyć często określane są do uprawie w własnych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na indywidualnych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do życia dobrej wytrzymałości i zdrowia.

Niezwykle ważnym jest, aby zapewnić im jako najkorzystniejsze powody do wzrostu – dzięki temuż będziemy potrafili zajmować się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – wymagają one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i docierają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta wzmacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest pełniejsza, akwarium powinno stanowić co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, oraz to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć prawidłowo zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Uważa wtedy jeszcze inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w pewnej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto przedstawić na chwila roślin, jakie będą wytwarzały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub kolejne elementy podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Da nam toż optymalne powody do praktyki tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej pewnej jakości.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments